OSOBY     JEDNOSTKI I PODMIOTY    TEMATY    DOKUMENTY    SESJE RADY     ARCHIWUM

Instrukcja       Redakcja BIP       Strona WWW       BIP.gov.pl       Szukaj      Statystyki      Strony usunięte      Struktura organizacyjna

 
Strona główna » Dokumenty » Zarządzenia » Zarządzenie Nr 9/2018 w sprawie organizacji stanowiska kierowania Wójta Gminy Włoszakowice w czasie pokoju w razie wewnętrznego lub zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub innych szczególnych zdarzeń, a także w czasie wojny

Zarządzenie Nr 9/2018 w sprawie organizacji stanowiska kierowania Wójta Gminy Włoszakowice w czasie pokoju w razie wewnętrznego lub zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub innych szczególnych zdarzeń, a także w czasie wojny

Numer dokumentu: 9
Rok: 2018

ZARZĄDZENIE NR 9/2018
Wójta Gminy Włoszakowice
z dnia 14 marca 2018 r.

w sprawie organizacji stanowiska kierowania Wójta Gminy Włoszakowice
w czasie pokoju w razie wewnętrznego lub zewnętrznego
zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub innych szczególnych zdarzeń, a także w czasie wojny.


Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz. U. Nr 219 z dnia 8.10.2004 r. poz. 2218) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie przygotowania systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym (Dz. U. Nr 98, poz. 978) zarządza się co następuje:

§ 1.
W czasie pokoju w razie wewnętrznego lub zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub innych szczególnych zdarzeń, a także w czasie wojny tworzy się w urzędzie gminy, główne stanowisko kierowania w stałej siedzibie.

§ 2.
Nadzór nad organizacją i funkcjonowaniem głównego stanowiska kierowania wójta oraz sprawdzanie gotowości do działania powierza się sekretarzowi Gminy Włoszakowice.

§ 3.
Organizację ochrony i obrony głównego stanowiska kierowania wójta powierza się pracownikowi Urzędu Gminy Włoszakowice ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, który w uzgodnieniu z Policyjnym Zespołem Dzielnicowych we Włoszakowicach opracuje „Plan ochrony i obrony głównego stanowiska kierowania wójta.

§ 4.
Pracownik Urzędu Gminy Włoszakowice ds. administracyjno-biurowych dla prawidłowego funkcjonowania głównego stanowiska kierowania zapewni niezbędne potrzeby materiałowe i logistyczne w porozumieniu z pracownikiem Urzędu Gminy Włoszakowice ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

§ 5.
Zasady organizacji i funkcjonowania głównego stanowiska kierowania wójta, zawiera instrukcja stanowiąca załącznik do zarządzenia.


§ 6.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Wójt
(-) Stanisław WaligóraInformacje powiązane:
Typ dokumentu: Zarządzenia
Kadencja: Kadencja VII (2014 - 2018)
Autor informacji: Piotr Wiązania
Informację wprowadził: Mirosława Poloszyk-Miś
Opublikowany dnia: 2018-03-20
Wprowadzony do BIP dnia: 2018-03-20
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


 

Urząd Gminy Włoszakowice, ul. Kurpińskiego 29, 64-140 Włoszakowice, tel. 065 525 29 99, fax: 065 537 01 06