OSOBY     JEDNOSTKI I PODMIOTY    TEMATY    DOKUMENTY I INFORMACJE     ARCHIWUM

Instrukcja       Redakcja BIP       Strona WWW       BIP.gov.pl       Szukaj      Statystyki      Strony usunięte      Struktura organizacyjna

 
Strona główna » Dokumenty » Wybory, referenda » WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Komunikat o zasadach losowania numerów dla list kandydatów do Rady Gminy Włoszakowice

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018: Komunikat o zasadach losowania numerów dla list kandydatów do Rady Gminy Włoszakowice


KOMUNIKAT
Gminnej Komisji Wyborczej we Włoszakowicach
o zasadach losowania numerów dla list kandydatów do Rady Gminy Włoszakowice zgłoszonych przez komitety wyborcze
Gminna Komisja Wyborcza we Włoszakowice na mocy art. 410 § 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dziennik Ustaw z 2018 r. poz. 754, poz. 1000 oraz poz. 1349), na podstawie rejestracji list kandydatów w wyborach do Rady Gminy Włoszakowice przyznaje numery zarejestrowanym listom kandydatów komitetów niespełniających żadnego z warunków określonych w art. 409 ustawy Kodeks wyborczy. Warunku tego nie spełniły niżej wymienione komitety, które zarejestrowały listy kandydatów na radnych Rady Gminy Włoszakowice w wyborach zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. :
- Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelski
- Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Koisa
- Komitet Wyborczy Wyborców Dla Dobra Gminy
- Komitet Wyborczy Stronnictwa Ludowego „Ojcowizna” RP
Gminna Komisja Wyborcza we Włoszakowicach, uwzględniając Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 26 września 2018 r. o wylosowanych jednolitych numerach dla list kandydatów na radnych w wyborach zarządzonych na dzień 21 października 2018 r. oraz Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Lesznie z dnia 28 września 2018 r. o przyznanych numerach dla list kandydatów na radnych w wyborach do Rady Powiatu leszczyńskiego zarządzonych na dzień 21 października 2018 r., dla zarejestrowanych list kandydatów do Rady Gminy Włoszakowice, przyznaje numery: od numeru 14 wzwyż, tj. do numeru 17.
Gminna Komisja Wyborcza we Włoszakowicach przyjęła następujący tryb losowania numerów:
1) Dwa szklane pojemniki zostaną umieszczone w widocznym miejscu.
Do jednego pojemnika zostanie włożonych tyle zwiniętych kartek z kolejnymi numerami dla list, ile jest uprawnionych komitetów od nr 14 do nr 17.
Do drugiego pojemnika włożone zostaną zwinięte kartki z nazwami komitetów wyborczych.
2) czynności losowania dokonają dwaj członkowie Gminnej Komisji Wyborczej we Włoszakowicach wyznaczeni przez Przewodniczącego Komisji (zastępcę Przewodniczącego Komisji). Jedna osoba będzie losowała numer dla list, zaś druga — nazwę komitetu wyborczego. Wylosowany numer i nazwa komitetu będą odczytywane przez losujące osoby i następnie powtarzane przez Przewodniczącego Komisji (zastępcę Przewodniczącego Komisji) .
3) Wylosowany numer i nazwa komitetu będą łączone i zszywane, i stanowić będą dokumentację do protokołu z przebiegu losowania.
4) Informacja o przyznanych numerach zostanie niezwłocznie przekazana do publicznej wiadomości w formie komunikatu Gminnej Komisji Wyborczej we Włoszakowicach poprzez publikację na stronie internetowej Gminy.
Zastępca przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej
(-) Lidia Olejnik
Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Wybory, referenda
Kadencja: Kadencja VII (2014 - 2018)
Autor informacji: -
Informację wprowadził: Mirosława Poloszyk-Miś
Opublikowany dnia: 2018-10-01
Wprowadzony do BIP dnia: 2018-10-01
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


 

Urząd Gminy Włoszakowice, ul. Kurpińskiego 29, 64-140 Włoszakowice, tel. 065 525 29 99, fax: 065 537 01 06